• Published In:

Mıknatısların Hayatımızdaki Kolaylıkları

Mıknatıslar ile neler yapabiliriz ?

1-     Tornavida ile evde bir iş yapacaksınız ama vidayı sıkacağınız alan zor bir yer ise vida durmadan yere düşecektir ve bu tekrar tekrar sürekli olacaktır buda sizin fena hağlde canınızı sıkacaktır. Böyle durumlarda ufak bir mıknatıs işinize acayip bir kolaylık sağlayacaktır. Video da izlediğiniz gibi tornavidanın üzerinde bir tane ufak mıknatıs koyduğumuzda tornavida da mıknatıs etkisi görüp vidanın üzerinde sabit kalmasını sağlayacaktır. Montaj yapacağınız yer ne kadar zor olursa olsun böylece vidayı rahat bir şekilde montaj edebileceksiniz.

2-     Eviniz de çekiç ve çivi ile işiniz olduğunda yine ufak bir mıknatıs ile bu işi çok rahat kolaylaştırabilirsiniz. Çekicin üzerine bir mıknatıs yapıştırın, mıknatısın üzerine de çivileri koyun. Siz çekici ne kadar sallarsanız sallayın o çiviler düşmeyecektir. Bir çiviyi tahtaya çaktığınız da çekicin üzerinden 2. Çiviyi alın ve işinize hızlı bir şekilde devam edin. Video da örneği görebilirsiniz.

3-     Bir atölye tezgahınız var ve her yere vida ve çivi dağıldı ve bunları tek, tek toplamak hem büyük zaman kaybı hem de her seferinde böyle işlerle uğraşmak sıkıcı bir durumdur. Yapmanız gereken bir kutu ve bir büyük mıknatıs alıp, bu kutunun arkasına mıknatısı koyuyorsunuz ve bir kerede bütün dağılmış olan ufak metal parçalarını toplamış oluyorsunuz. 5 Dakikada yapacağınız işlem 5 saniyeye düşmüş oluyor.

4-     Bugün anlattığımız hayatımızda mıknatısların kolaylıkları konusunda son kez olarak göstereceğimiz işlem ise mıknatıslar vasıtası ile en zor camekan bölgelerde temizlik ve silme işlemleri. 2 Tane sünger alın. İki süngerinde ortasını kesin ve silme işlemi yapacağınız camekana göre mıknatıs büyüklüğünü belirleyiniz. Mıknatısları süngerlerin içine koyduktan sonra kesik yerleri silikon ile kapatın. Şimdi son işlem olarak süngerin bir tanesini camın diğer tarafına koyun, diğer süngeri ona yaklaştırdığınızda hemen ikisi de arada cam olmasına rağmen birbirine yapışacaktır. Böyle silme ve temizlik işlemine başlayabilirsiniz.

Makale Kaynak: Miknatis.gen.tr   
(Yazılarımızın kopyalanarak paylaşılması yazaktır.)


Tags: