• Published In:

Miknatis.gen.tr İle Online Sipariş Verebilirsiniz!

Miknatıs. gen.tr, mıknatıs ve magnet siparişlerinizi karşılamak amacı ile kurulan ve online sipariş alan bir firmadır. 2017 yılında kurulan firma, kısa süre içinde büyük bir atılım yaparak her çeşit mıknatısı bünyesi altında toplamıştır. Mıknatıslar günümüzde çok sık kullanılan, farkında olmadığımız cisimlerdir. Kimi zaman ihtiyaç duymamıza rağmen, satın alma işlemi gerçekleştiremeyebiliriz. Miknatis.gen.tr ile artık istediğiniz yerden, istediğiniz yere siparişlerinizi verebilirsiniz.


Mıknatıs Nedir?

Mıknatıs; nikel, kobalt ve demir gibi maddeleri çeken bir cisimdir. Mıknatıs; plastik, cam, kağıt ve alüminyum gibi maddeleri çekmez. Farklı şekil ve boyutta olan mıknatıslar, günümüzde çok fazla farklı alanlarda kullanılır. Mıknatısın kulanım alanlarının başında pusula gelmektedir. Pusula, sadece küçük bir mıknatıstan meydana gelmektedir. Pusulanın dünya tarihi üzerindeki etkisini göz önünde bulundurursak, mıknatısın ne kadar önemli bir nesne olduğunu anlayabiliriz.

Mıknatıslar aynı zamanda buzdolabı süslerinde, kapaklarında, çanta kapaklarında ve duş kabini kapaklarında kullanılır. Kapaklar kullanım nedeni, daha sağlıklı bir kapanma sağlanmasıdır. Aynı zamanda süs olarak durur ve rahatsız edici bir görüntü vermez. Mıknatısların bir diğer kullanım alanı ise fabrikalardır. Fabrikalarda ağır cisimlerin taşınması sırasında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Aynı zamanda araçların taşınmasında da kullaılır. Hurda malzemeleri içinden demirin ayrıştırılması içinde mıknatıslar kullanılır.

Mıknatıs; televizyon, radyo ve bilgisayar gibi cihazların yapımında da kullanılır. Telgraf, cep telefonu, kapı zilleri ve elektronik motorlar mıknatıs sayesinde çalışır. Mıknatıs, elektrik santrallerinde de kullanılmaktadır. Buradaki kullanım amacı, elektrik elde etmektedir. Mikrofon ve hoparlörde de mıknatıs kullanılır. Manyetik trenler, elektromıknatıs özelliği ile çalışır. 500 km hıza ulaşabilen bu trenler, neredeyse uçak kadar hızlıdır.  Bu elektro mıknatısların kullanım alanı şu şekildedir; CD yazıcıları, araçların sinyal sistemleri, açılır kapanır otomobil sistemleri, elektrikle açılan sistemler ve akım ve gerilim ölçen ampermetreler.

Mıknatıslar ufak bir zararı da vardır. Bazı donanımlı araçları etkileyen mıknatısları, ufak çaplı zararlara neden olur. Bu nedenle bazı ürünleri mıknatısa yaklaştırmamak gerekir. Bunlar; kredi kartı, televizyon, pc ekranı, CD, DVD, USB Bellek, banka kartı, video kaset gibi ürünlerdir. 


Tags: